2013 YILI UNUTULMAZLARI


2013 YILININ UNUTULMAZLARI....

1-)Hacı Hüseyinler Yaylası.
 Madra Dağına tura çıktık.Geceyi Madra Dağında kamp yaparak geçirecektik.1000 Metre rakıma geldiğimizde bir yaylaya ulaştık. Burası Hacı Hüseyinler Yaylasıymış. Bizi önce çocuklar karşıladı,bir tanesinde bisiklet var ve arızalıydı.Hele getir bisikletini yapayım dedim.Nereden bilirdim ki, hepsinin bisikleti olduğunu,hepsi birlikte bisikletlerini getirdi.20 den fazla çocuk ve bir o kadar arızalı bisiklet.Hazırlıksız geldiğimiz Hacı Hüseyinler yaylasında elimizden geldiği kadar çocuklara yardımcı olduk.Geceyi de orada geçirdik.
Bir sene sonra ise yaylaya yine üç kişi hazırlıklı gittik, çocuklara bisiklet için gerekli şeyleri götürdük.
Ben bu çocuklarla gönül bağı kurdum, fırsat buldukça da yazları Madra Dağına çıkıp, yayla çocuklarıyla buluşmayı arzuluyorum.Tabii kısmet olursa.
2-)Güneşli Köyü;Madra dağına tırmanan 3 kişiyiz.
Madranın hemen eteklerinde bulunan Güneşli köyüne geldik,köy kahvesinde mola vereceğiz ama kahvehane kapalı, çünkü Ramazan ayındayız.Ama içeride bir kıpırtı görüyoruz ve kapıyı vurup içeri girdiğimizde birisi çay demlemiş içiyor.
Bu kişi kahveci dayımış,sakın kimseye söylemeyin,yengeniz de,köylülerde beni oruçlu biliyor ama ben bu gün tutamadım, o yüzden çay içiyorum.Bize de çay verirsen kimseye söylemeyiz deyip şaka yollu takıldık.Daha sonra ise amca ile dost olduk.Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.