SUYUN KAYNAĞINA YOLCULUK 25-29 NİSAN 2016 ( 4 NCÜ GÜN ÇATAK VADİSİ-GEDİK-BİRGİ-ÖDEMİŞ-YUSUFLU-ILICALAR)


 4 NCÜ GÜN Çatak Vadisi-Gedik-Birgi-Ödemiş-Yusuflu-Ilıcalar

Suyun Kaynağında Yolculuk yapan cefakar, doğa, insan dostu, bisiklet severler:

Şafak Omaç (Şafak Yollarda),Figen Gülgör, Sevil Gülgün, Cem Koç, Kaya Palancılar Hasan Ata, Urim Babacan, Gürel Gülserp, Vulpes Vulpes (Gökay), Ali Nail Yavuz,
 Ferdi Kızıl (Ferdimen), Salih Gülbahar, Şerif Kılavuz, Aysel Ataş, Birol Önal, gönül veren tüm dostlar. 
Suyun kaynağına  bedeni değilde, ruhu ulaşan tüm doğa severler, bu hepimizin.
Biz Suyun Kaynağına ulaştık, insan eliyle yapılan erozyona dikkat çekelim dedik, amacımıza da ulaştık.
Gece, alabalıklar afiyetle mideye indirildi, suyun başında güzel bir kamp ateşi yakıldı.Geç vakte kadar muhabbetin beline vuruldu, yorgun düşünce de hadi bakalım herkes dinlenmeye dedik uykuya çekildik.
Sabah Çatak Vadisinde bu güzel  dost canlısı ailenin işlettiği mekanda sabaha merhaba dedik.Çok güzel bir köy kahvaltısı bizi bekliyordu, afiyetle onları da hallettik güne hazırız artık.
 Bu gün ne mi? yaşadık, bakalım neler olmuş !!!!


Canlı Alabalık. 
Ben  aslında bu tarz fotoğraflar  yayınlamam ama yazımın devamında anlayacaksınız ne demek istediğimi !!!!

Alabalık Çiftliği.
Geceyi biz bu ailenin işlettiği alabalık çiftliğinde geçirdik.
İşletmeyi işletiyorlar ama asıl patron başka, bize gösterdikleri konukseverliği başka yerde bulamazsınız.Mustafa, Mehmet, Hüsnü ........başka  kim mi? tabii ki evin hanımı .....

Sıcak Bir Kare.
Lezzetli mükemmel köy kahvaltısını biz bu köy kadının ellerinden yedik, tabii alabalığı da.Bu tatlı çocuklarda bizi hiç yalnız bırakmadı.
Bu kızlar Sevil'in can dostu oldu. Öyle ki, akşam kızlar Sevil'i hiç bırakmamışlar.
Araların da muazzam bir bağ oluşmuş.Ben onu söylerim her zaman;  saf, temiz , cefakar köylüm, çocuklarda öyle tüm masumuyetinle sizlere gelirler.
Ne olur bozulmasın bu güzellikler .....

Çatak Vadisi
Balık çiftliğini işleten, bizi ağırlayan bu güzel insanlarla vedalaşıp, yola revan oluyoruz.Ben buranın havasını bir kere kokladım, bu güzel insanlarla tanıştım, tekrar geleceğim.Tekrar gelme arzusunda olan arkadaşlarda biliyorum.

Çatak Vadisinden Bir Kare.
Küçük Menderes'in Bozdağ 'lardan Keleş Çayı olarak doğduğu Çatak vadisindeki yolculuğumuz son buluyor.Küçük Menderes, Keleş Çayı akabinde Çatak vadisine el sallayıp, içerilere, dönüş yoluna geçiyoruz artık....

Gedik 'teyiz.
Saçlı'dan Gedik tarafına dönüyoruz.
Gedik tırmanışını yaptıktan sonra, Ödemiş ovasına tepeden bir bakış fırlatıyoruz.Birazdan o ovada pedallayacağız. Yani biz buralara o ovadan gelmiştik yine o ovaya dönüş yapacağız.

Yangın Havuzu ....
Orman yangınları için yapılan yangın havuzu.Geri Planda Ödemiş Ovası ama en önemlisi sağ düzlükte ilk uğrayacağımız yer Birgi ....

Birgi .....
Ben defalarca geldim, daha önceki yazılarımda ayrıntılı anlatmıştım . O yüzden Birgi'den bahsetmeyeceğim.
Ama ilk defa gelen arkadaşlar var, onlar için burada iki saat öğlen molası veriyoruz. Buranın görülecek yerlerini görmeleri lezzetleri tatmaları için, onlarda buna hayır demiyor.

Birgi'den Kareler.
Sizi bir kaç kare ile baş başa bırakayım.İlgi çeken yolu düşen için referans olur.
Umur BeyBirgi Yolcuları ....
Suyun Kaynağına Yolculuk yaparken havzanın kirliliğine dikkat çekiyoruz, diğer zaman da kültürel gezi de yapıyoruz. Bu da onlardan biri.Çoğu arkadaşımın memnun  kaldığını zannediyorum. Haaaa bu kim mi? Arkadaş
Ferdi Kızıl, namı Değer Ferdimen. Geçen yıl tanıştık kendisi ile dostuluğumuz devam ediyor, edecekte. 


Yolcular ...
Birgi'den çıkıp Ödemiş'e varıyoruz. Hani  basın röportaj yapmıştı yaaa ..... Dönüşte gazetemiz baskısını veririz demiştiler yaaa ....
O yüzden bir uğrayalım şu gazetelere dedim.
Nerede bizim haber, nerede Küçük Menderes hepsi hikaye .......
İşte bu kadar duyarsızlar bunlar.Haber değeri olacak bir şeyi bile  ıskalıyorlar.Ancak sahiplerinin kölesi olmaya devam ediyorlar.Ben ancak yazıklar olsun diyorum. Ama bundan sonra tedbiri elden bırakmayacağız. Sesimizi sonuna kadar duyuracağız.Biz bunun için yollardayız.
Evet çıktık yine yola  Yusuflu girişinde diğer  arkadaşları bekliyoruz.


Ilıcalar
Bu akşam Ilıcalardayız.
Burası Bayındır'a bağlı Bayındır spor müdürünün girişimi ile  burada kamp attık.Görevli bize 4 Oda tahsis etti.Bayanlar yine şanslı 1 odayı onlara verdik, diğer 3 odada biz erkekler için.Sıcak kükürtlü suyun keyfine baktık.
Sıcak suyu gören çıkmak bilmedi.Ne de olsa kaplıcadayız.
Keyfimizi sürelim dedik.
Sıcak su keyfinden sonra, yemek keyfi .....
Sonrası mı? keyifler gıcır.Muhabbet bol.
Daha ne olsun, böyle tur dostlar başına.Kalabalık olmamıza rağmen ahenk bozulmadı desem yerinde olur. Zaten tur, doğa, insan bilinci olanlarla olduğun sürece bu hep böyle olmuştur.Güzel turlarda beraber olmak dileğiyle uykusu gelen çadırının yolunu tuttu.
Yarın beşinci gün, dönüş yolu.
Bakalım yarın neler olacak.

Çatak Vadisi-Gedik-Birgi-Ödemiş-Yusuflu-Ilıcalar: 69 kmPowered by Wikiloc

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.