2016 YILI UNUTULMAZLARI


2016 YILININ  UNUTULMAZLAR....
1-) Yağmur;Alankıyı Yaylasına vardığım anda havanın bozması sonucu yağmura yakalanmadan çok seri bir şekilde kurduğum çadırı unutamıyorum,hemde içine malzemeleri koymamla beraber 1 dakika 10 saniye de kurmuşum (Ormancılar saat tutmuş).Ben çadıra girer girmez de şiddetli yağmur saatlerce sürdü.
2-)Ecza Çantası;Bafa Gölü kıyısında arabadan burnu kanayarak inen genç kızımıza ecza çantamda bulunanlarla yardımcı olmamı,kendisinin beni doktor sanmasını ve bir gün sonra geri dönüşte köylerinden geçerken beni tanıyıp anne babası ile tanıştırmasını unutabilirmiyim.
3-Selamün Aleyküm, hello........Koyuneli' li Ali Osman,yabancı mı? Türk mü? bu gelenler bilememiş ve bize ortaya karışık bu selamı verdi.
4-)Tedbirli Olmalı!!!!! Didim yakınlarında denize girip duş alırken yakınıma gelen serseri kılıklı 4 kişinin az ileride ateş yakıp yaş - kuru çekmeleri.
Beni yabancı turist sanıp bir şeyler kopartmaya çalışması....
Türk olduğumu anlamaları ve boş gezmediği mi anlamaları uzun sürmedi. Sonrası mı? Jandarma dördünü de aldı götürdü.
5-)Haydar Köylü Haydar.....Madra Dağı eteklerindeki Haydar Köyünden geçiyorum.Arkamdan bir ses Şafak abi......
Üç yıl önce buradan geçip,ekmeğimizi,yemeğimizi paylaştığımız Mehmet kardeşim beni tanımış.
Çocukları da tanıdı beni,ben onların baloncu amcalarıyım. Oturduk muhabbet ettik Mehmet ile... adı Mehmet ama ben ona Haydar Köylü Haydar diyorum....
Dostluklar yıllar geçse de unutulmaz.
6-) Tilkinin Gazabı;Ayvalık taraflarında kamp attığım gece çadırın etrafında gezinen ve çadıra sürtünenin 4 ayaklı bir şey olduğunu anlamam kısa zaman aldı.Kedidir dedim ama pist deyince kaçmayınca kedi olmadığını anladım.
Dışarı çıkınca tilki olduğunu gördüm,ne yaptım sa onu uzaklaştıramadım.
Tilki' nin gazabı ise korkunçtu!!!!! Tilkinin sesi çığlıktan farksızdır, ilk defa o gece o çığlığı yakından duydum.Yani gecenin galibi Tilki oldu, sabahın ise ben.
7-)Korku!!!!Karaburun taraflarındayım, bir genç, abi tek başına dolaşmaya,çadırda kalmaya korkmuyormusun diye sordu.Bana iyi bak korkacak birine benziyormuyum dedim.Baktı,baktı, yoooooo dedi.
Balık işindemisin diye sordum yok abi mezarcıyım dedi.Şimdi sıra bana gelmişti, ya sen korkmuyormusun? Cevap; tırsıyorum abi...... oldu.
8-)Geçit vermeyenler; Balıklıova' dan Mordoğan istikametine gidiyorum solumda ormanın içinde çatırtı,çuturdu benim önüm sıra gidiyor.Domuz sürüsüymüş.Yolun karşısına geçecekler,benden dolayı geçemiyorlar.Ben tırsıp beklemeye başlayınca 100 metre ileriden yolun aşağısına indiler de,rahat nefes aldım.
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.