2017 YILI UNUTULMAZLARI


2017 YILININ UNUTULMAZLARI…….
     1-) Gurur ve onur;Suların Doğduğu Topraklardaki Turumda bir günde iki zirve. Sabah 2204 rakıma sahip Kumalar Dağına tırmandım 1904 Rakıma sahip Çakmaktepe Geçidinden geçtim. Öğleden sonra ise Zafer Yolundan 1874 Rakıma sahip Kocatepe’ ye tırmanıp, burada Atamıza ve kahraman silah arkadaşlarına saygımı sundum.Ne mutlu bana.
    2-) Huzur;Büyükkalecik’ te 100  şehidimizin yattığı Yüzbaşı Agah Efendi (Kurtkaya) Şehitliğinin yanında kamp yapıp,geceyi huzur içinde geçirdim.Burada uyuduğum rahat uykuyu şimdiye kadar hiç bir yerde uyumadım.
    3-) İnsanlık;Kumalar dağı eteğindeki Dutağaç köyünde yaptığım kamp akşamında  iftar vakti tepsi içinde çadırıma yemek getiren köylümü unutabilirmiyim.
   4-) Özveri;Bakırçay Temiz Aksın etkinliği çerçevesinde Soma’ya vardığımızda biz 20 kişiyi karşılayan, ağırlayan,güler yüzü ile neşe saçan, ayrıca Soma yerel TV ve Gazetelerinin konuya değinmesini sağlayan Bircan KARALAR arkadaşımızı unutamıyorum.
   5-) Heyecan;Azdavay yönünden kan ter içinde Ballıdağ zirvesine 25 km tırmanışı,1570 Rakım Ballıdağ zirve tabelasının bulunduğu yerde zirve hatıra fotoğrafımı  çekilir çekilmez şiddetli yağmur ve fırtına eşliğinde Daday yönüne 15 km iniş yapmamı unutabilirmiyim.
  6-) Azim ve zevk;1605 Rakıma sahip Çangal Dağının, Çangal Geçidinin olduğu 1350 Rakıma kadar 15 km boyunca yol yapımı eşliğinde tırmanma ve 30 km ye yakın muhteşem manzara eşliğinde iniş hafızamda yer etti.
  7-) Milli Duygu;İnebolu’ da geçirdiğim günü unutmak mümkün mü? Denk Kayıkları,Türk Ocağı,Kent Müzesi,Nezihe Battal Kültür evi gezilerim ve İnebolu’da kurduğum dostlukları.İnebolu’ nun Kurtuluş Savaşındaki yerini ve önemini unutabilirmiyim. Tekrar geleceğim İnebolu,bu sefer İstiklal Yolunda pedallamak için.
8-) Maneviyat;11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında yapmış olduğum Gelibolu Yarımadası Şehitlere Saygı turumun her saniyesini,her anını,gezdiğim,gördüğüm tüm Şehitlikleri ve yaşadıklarımı unutabilirmiyim.
9-) Su;Afyon - Eskişehir arasında öğlen vakti su kenarında yemek molası vermeyi ve güneşi fırsat bulup duş almayı. 2 saat sonra ise hızla arkadan yetişen yoğun yağmur altında 1 saat bisiklet sürmeyi.Yani bir günde iki duş!!!!! ama ikincisi bayağı sağlamdı!
10-) Yorumsuz;Yoldan uzak bir yerde ıslanan malzemeleri öğlen güneşinde kurutup, kendimde hafiften dinlenirken,dağ yolundan gelip,yanımdan geçen aracın 300 metre sonra durup geri geri gelip,bana hitaben burada yemek yiyemezsin,buradan git demesine ne demeli.(Ramazan ayını bahane ediyor)
Tabii gerektiği şekilde cevabı aldı,ne kadar dini bütün olduğunu!!!! ortaya çıkardım,hem de yanındakilerle beraber.(Yöre önemli değil,önemli olan insan olmak)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.