BİSİKLET HEYBESİ VE ÇOCUKLAR

Resimlere bakılır,yazılar ise nedense okunmaz ama ben yine de yazacağım. 
Köyün birinden bisikletim ile geçiyordum.Bir çocuk sesi, Şafak amca,Şafak amca diye sesleniyor.Durdum hemen, yanıma geldiler, muhabbet ettik 2 yıl önce buradan geçerken ona ve çocuklara heybemde bulunan sakız,toka,balon vb. gibi şeyler vermişim.Beni unutmamışlar, bende onları hiç bir zaman unutmam.Hele küçük kızı hemen tanıdım toka vermiştim,sevinerek annesine doğru koşturmuştu.
Bunu niye anlattım biliyormusunuz? 
Hepimiz çok yerler geziyoruz,içimizden bazıları köyler,yaylalar,dağlar geziyor. Çantanız da ufak tefek şeylerde olsa taşıyın.Çocukları sevindirin,onlar sizi hiçbir zaman unutmaz,göreceksiniz. 
Ben hiç boş gezmiyorum,her yerde çocuk arkadaşlarım var. Size de tavsiye ederim,mutluluğu onların gözlerinde gördükçe,sizde mutlu olacaksınız.Bisiklet Heybesi ve Çocuklar!
Şimdi fotoğraflarla başlığı karşılaştırdığınızda ne ilgisi var diyeceksiniz.
Ama demeyin,bu rengarenk çeşitlilikteki ufak tefek şeyler dostlukların ve sevginin başlangıcı olabilir.Bunlardan bir kısmını heybenizde bulundurmak ne kadar ağırlık yapar ki!!!!
Heybem hep doludur.
Hepimiz bisikletlerimiz ile dağlarda,ovalarda,yaylalarda,köylerde dolaşıyoruz.Buralardan geçerken muhakkak çocuklarla karşılaşıyoruz,bize hayranlıkla,ilgiyle bazen de korku ile bakıyorlar.İşte yanımızda götüreceğimiz buna benzer ufak tefek şeylerle dostluklar, arkadaşlıklar kurabiliriz.Maddi değeri fazla olmayan ama gönle sevgi aşılayan hediyeyi bu güzel çocuklardan esirgemeyelim.
Elimiz ve gönlümüz dolu olsun.Sevgi ile çıkalım yola.Muhabbetimiz bol olsun.
Ben yola çıkarken çocuklar için muhakkak bir şeyler götürüyorum, ya siz!!!! Çocukların Mutluluğu....
Bilerek yada bilmeyerek yolunuz yayladan yada köyden geçti.
Baktınız çocuklar var,oturup onlarla muhabbet etseniz,biraz ders verseniz, bisikleti anlatsanız ve heybenizde getirdiklerinizi onlara verip onların bisikletlerine biraz katkıda bulunsanız ne olur ki.....
inanın bana onlar bir daha sizi hiç unutmazlar.
Zor bir şey değil bu söylediklerim.Ben biraz olsun yapmaya çalışıyorum ve mutluyum.
Sizde yapabilirsiniz.


                               Bu masumiyeti başka nerede bulabilirsiniz ki...Çocuklar......
Dağda,bayırda,yaylada,ovada,deniz kenarında her yerde irili ufaklı köylerimiz,oralarda da masum yüzlü,tertemiz ruhlu çocuklarımız var.Köylerin içinden geçerken ne güzelde bakıyorlar,bazen hello da diyorlar.Bizi hep turist zannediyorlar.Zaten turistiz de biz yerlisi oluyoruz.
Merhaba çocuklar,nasılsınız,kaça gidiyorsun,neler yapıyorsunuz gibi sözler sizin çocuklarla yakınlaşmanızı sağlar.İlk defa yerli turist ile konuşmanın mutluluğunu yaşarlar.Tabii yabancısını hiç görmemişlerdir.
Bu tarz benim çok anım var,evine ya da arkadaşına doğru koşturup,ben yerli turist gördüm,yerli turist benimle konuştu diyenine çok rastladım.

Mutluluklarına ortak olun,heybenizde muhakkak ufak tefek şeyler vardır,paylaşmaktan çekinmeyin,çikolata,sakız olacağı gibi,kız çocukları için yanınızda toka bulundurun.Onlara vereceğiniz en küçük hediye size sevgi olarak geri gelecektir.Bisikletleri de varsa biraz ilgilenin,siz den ayrılmak istemeyeceklerdir,tabii sizde.......Benim balonlarım vardı, onları kimler aldı.
Bu gün yolum köy okulunun önüne  düştü.
Okulun önünden geçerken,teneffüste olan öğrencilerle selamlaştım.
Her zaman heybemde taşıdığım,toka,bilezik,balon gibi şeyleri çocuklara dağıtmaya başladım. Kız öğrenciler daha şanslıydı,onlar için daha fazla şeyler vardı. Okul bahçesi balondan geçilmez oldu.
Bu gün çoğu köyde olmak üzere 100 ün üzerinde balon ve oyuncak çocuklarla buluştu.
Bende mi çocuk olsam acaba !!!!!
Bisiklet heybesi ve çocuklar işte böyle bir şey...
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.